GRY Programy MP3 www.szymon.interblock.pl PROGRAMY Spolszczenia Gry Mp3 Nero, CloneCd, 3DMark 2003, ACDSee, DirectX9, GetRight, KaZaA, Norton AntiVirus, PowerDVD, Sandra 2003, Daemon Tools, FlashGet, LANChat Pro, Zone Alar

 ..:: Recenzje ::..

 

Gigabyte GeForce 7800GT - Po wprowadzeniu na rynek karty GeForce 7800GTX, NVIDIA uderza drugim modelem z serii, GeForce 7800GT. O ile 7800GTX to nowy okręt flagowy i karta z najwyższego przedziału cenowego, to 7800GT wchodzi w miejsce, które aktualnie okupują w cennikach GeForce 6800 Ultra i Radeon X850XT PE. Co ważne, praktycznie od premiery karty te są dostępne w naszych sklepach i można je kupić bez problemu. W recenzji tej sprawdzimy jak wypada GeForce 7800GT firmy Gigabyte na tle 6800 Ultra i X850XT PE, a także jaka jest różnica w wydajności między nim, a 7800GTX.

 

GF 6200 vs 6600 - AGP - W dzisiejszym artykule przedstawiam wyniki porównania 3 kart przeznaczonych pod AGP. Cały test skupiony jest wokół jednego zagadnienia - podkręcania, a zawodnikami są 2 karty Sparkla i jedna mało znanej firmy Colorful.

Oddzielamy ziarno od plew: Test najnowszych kości pamięci DDR2 - Na rynku pojawia się coraz większą ilość wersji procesorów Pentium 4 dla gniazda Socket 775, których atrakcyjność znacznie podnosi technologia Enhanced SpeedStep. W dodatku, niedługo pojawi się seria 600 z pamięcią podręczna L2 o wielkości 2 MB. Postanowiliśmy sprawdzić, które układy pamięci można zastosować w superszybkich komputerach z procesorami P4.

 

Abit AN8 Fata1ty i Abit AX8 - Kontynuujemy przegląd płyt głównych dla plataformy Athlon 64 Socket 939. Tym razem dwie nowiutkie konstrukcje Abita obsługujące magistralę PCI-Express - AX8 oparta o VIA K8T890 i długo oczekiwana, AN8 Fatal1ty na nForce 4 Ultra. Płyty skierowane są w dwa różne segmenty rynku. Pierwsza, to typowa klasa średnia, druga high-end.

 

Porównanie trzech "grafik" - cena = jakość ? - W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku sprzętu komputerowego jest tyle sprzętu, że człowiek nie do końca zorientowany traci głowę, a bardziej zorientowany też nie do końca wie co ma wybrać, kupienie wydajnej karty graficznej za jak najmniejsze pieniądze stało się jeszcze większym wyzwaniem niż kiedyś. Bo o ile jeszcze kilka lat temu dobrych kart graficznych (nie nadszarpujących zbytnio portfela przeciętnego użytkownika) było niewiele i w wybór w zasadzie był prosty, to dzisiaj wybierać można godzinami porównując i deliberując pomiędzy przeróżnymi modelami.
 

Bezgłosny Gigabyte GeForce 6800 -  niniejszym artykule przyjrzymy się karcie graficznej Gigabyte GeForce 6800 128MB AGP. Jest ona warta uwagi z powodu zastosowania pasywnego chłodzenia, a więc nie wydzielającego żadnego hałasu. Sprawdzimy jakie zalety i wady niesie ze sobą ten rodzaj chłodzenia tak wydajnej karty.
 

Odblokowywanie mnożnika w Duronach I Athlonach - opis odblokowywania mnożnika.

Jak przyspieszyć - ulepszyć komputer? -
Na takie pytanie znajdziecie odpowiedź w dalszej części tekstu. Na początku jednak trzeba zdać sobie sprawę, że każdy komputer można przyspieszyć w innym stopniu. Jeden zestaw po wszystkich zabiegach będzie działał niewiele szybciej niż przed, natomiast może się zdarzyć, że nasz, często dość sędziwego wieku komputer, będzie działał o kilkadziesiąt procent szybciej, co odmłodzi go o kilka czy kilkanaście miesięcy.

Seria GeForce 6200/6600 vs Seria Radeon X600/X700 - Wstęp Zaczynamy większy przegląd kart graficznych dla złącza PCI Express. W tym artykule zajmiemy się tymi bardziej przystępnymi cenowo z przedziału 450 - 1000 zł, a dokładnie modelami: Radeon X600 Pro, X600XT, X700, X700 Pro, GeForce 6200, 660

SLI czyli łaczenie dwóch kart graficznych w jedną - W artykule tym postaram się przedstawić bliżej technologię SLI NVIDII czyli łączenie dwóch kart graficznych w jedną. Znajdziecie tu nieco teorii, zalety i wady tego rozwiązania, wymagania jakie trzeba spełnić do zbudowania systemu ze SLI, a także wyniki wydajnościowe wszystkich aktualnie możliwych kombinacji kart poczynając od GeForce’a 6600GT, a na modelu 6800 Ultra kończąc. Będzie też SLI na jednej karcie czyli Gigabyte 3D1.


Epox 8KDA3+ vs. MSI K8N Neo-FSR -
Prawie każdy producent płyt głównych ma już w swojej ofercie model przeznaczony dla 64-bitowej platformy. Jedne są lepsze, jedne gorsze. Wybór jest jak na razie dość trudny. Nie do końca poznany rynek powoduje trudności z dokonaniem właściwego wyboru. Test, który mam okazję Wam zaprezentować przedstawia 2 płyty z 754-pinową podstawką.

Sparkle GeForce FX 5500 128 MB - Wstęp Do oferty sklepów komputerowych trafiają właśnie nowe karty graficzne poszerzające rodzinę GeForceFX w segmencie lowend. Są to modele GeForceFX 5500. Numerek sugeruje kartę wydajniejszą od FX'a 5200 i słabszą od FX'a 5600XT.