GRY Programy MP3 www.szymon.interblock.pl PROGRAMY Spolszczenia Gry Mp3 Nero, CloneCd, 3DMark 2003, ACDSee, DirectX9, GetRight, KaZaA, Norton AntiVirus, PowerDVD, Sandra 2003, Daemon Tools, FlashGet, LANChat Pro, Zone Alar
Chcesz dwukrotnie podnieść oglądalność twojej strony za darmo? kliknij tutaj

.:: Samochodowy zestaw PC w cenie poniżej 300 USD  :.

Źródło: Informacja prasowa

VIA Technologies oraz Mini-box.com, spółka należąca do Ituner Networks Corp., wprowadziły dziś do sprzedaży rodzinę kompaktowych komputerów klasy PC do samochodu - VoomPC™. Produkty VoomPC, zbudowane na energooszczędnych płytach głównych VIA EPIA Mini-ITX i architekturze x86, najczęściej stosowanej w komputeryzacji samochodów, przygotowane są do pracy w bardzo trudnych pod względem zasilania elektrycznego warunkach w samochodach. Platforma VoomPC typu "barebone”, dostępna w cenach od 299 do 399 dolarów, doskonale nadaje się zarówno dla prywatnych entuzjastów samochodów jak i producentów pojazdów.

Jej rolą może być integrowanie szerokiego zakresu funkcji takich jak nawigacja GPS, urządzenia komunikacyjne, rozrywkowe i informacyjne. Urządzenia znajdą również zastosowanie w pojazdach służb policyjnych, ratunkowych oraz w transporcie komercyjnym - wszędzie tam, gdzie niezbędny jest dostęp do danych w terenie.

Rozwiązano wszystkie problemy związane z zasilaniem samochodowych systemów komputerowych typu PC. Urządzenia VoomPC wyposażone są w inteligentny zasilacz 12-woltowy Mini-box M1-ATX, który zapobiega uszkodzeniom wskutek zmian napięcia i eliminuje problem rozładowywania akumulatora samochodu, monitorując stan jego naładowania nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Energooszczędny procesor VIA C3 wydziela niewielkie ilości ciepła, dzięki czemu VoomPC zużywa zaledwie od 15-30 W - mniej niż najsłabsze światła postojowe samochodu.

“Samochodowe zestawy PC od dawna borykały się z wieloma problemami związanymi z zasilaniem. Przygotowując platformę VoomPC rozwiązaliśmy je wszystkie i oferujemy wszechstronny, bardzo konkurencyjny cenowo zestaw,” powiedział Richard Brown, Wiceprezes ds. Marketingu Korporacyjnego. “ VoomPC, wykorzystując wyjątkową energooszczędność procesora VIA C3, jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób platforma VIA EPIA ułatwia nowe zastosowania, takie jak samochodowe zestawy PC i przybliża je do znacznie szerszego rynku.”

VoomPC wyposażono również w zaawansowane funkcje kontroli dźwięku oraz system wyłączający samochodowy wzmacniacz dźwięku na czas uruchamiania się komputera, co zapobiega irytującym trzaskom w głośnikach. Kodek VIA Vinyl Audio Six-TRAC zapewnia wspaniały, sześciokanałowy dźwięk dla większej głębi i bogatszego doświadczenia słuchowego.

VoomPC jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi systemami operacyjnymi Linux lub Microsoft® Windows®. System instalowany jest w autorskiej, kompaktowej obudowie Mini-box o wymiarach zaledwie 21cm x 25cm x 6.7cm. Wyposażono go w wiele przyłączy oraz opcji multimedialnych i telematycznych, możliwych dzięki bogato wyposażonej płycie głównej VIA EPIA Mini-ITX. Oferowane interfejsy to USB2.0, Firewire, Ethernet, PCMCIA typu I i II CardBus dla GPRS/Wifi, S-Video, VGA oraz dźwięk sześciokanałowy.

O zasilaczu M1-ATX
Wyłączony komputer zużywa od kilku miliwatów do kilku watów prądu, co może szybko rozładować samochodowy akumulator, gdy sam pojazd pozostaje w spoczynku. Inteligentny, 12-woltowy zasilacz M1-ATX komputera VoomPC zarządza poborem prądu akumulatora w czasie postoju stosując inteligentne wyłączanie poszczególnych funkcji w określonych przedziałach czasowych i całkowicie wyłączając komputer, gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej 11 V. Chroni również przed przepięciami, co jest kolejnym kluczowym wymogiem dla systemów komputerowych instalowanych w samochodach.